Gezilecek Yerler

 Gala Gölü Milli Parkı

Gala Gölü Milli Parkı doğa yürüyüşlerinin yanı sıra özellikle kuş gözlemciliği açısından uluslararası önemdedir. 2017 yılı kış ortası su kuşu sayımlarında sahada 32.000’den fazla kuş sayılmıştır. 

Uzunkum Pilajı

İçerisinde farklı seçenekler mevcut. İsteyen çadır kurabiliyor. İsteyen ise köy içinden ev kiralayarak buraya geliyor. Otel, motel ve pansiyonlarda kalanların da vazgeçilmez tercihi.
Uzun bir kumsala sahip Uzunkum'da,ayrıca taşlık ve ağaçlık alanlar da mevcut.Olta balıkçılığı ve kamp için müsait bir alan. Dalış sporu için de gayet ideal.
 
İtalyan Koyu
Kale Koyu (italyan koyu) ,içinde barındırdığı tarihi Kale ile özdeşleşen ve adını buradan alan ıssız bir kumsaldır.
Uzunkum ve İbrice gibi yerleşimi olmayan bu plaja gelirken; yiyecek-içecek gibi ihtiyaçların önceden alınarak gelinmesi önerilir.
 
İbrice Limanı
 
Keşan'a bağlı Mecidiye beldesinde bulunan İbrice Limanı, iki küçük koydan meydana geliyor. Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan Edirne Saroz İbrice Limanı, dalgalardan tamamıyla korunuyor olması nedeni ile oldukça avantajlı bir yapıya sahip. İzmir'den Gökçeada'ya giden gemilerin yüklerini boşalttıkları bir liman olan İbrice, zamanında gümrük binasına, hamamlara ve ticaret mağazalarına ev sahipliği yapıyormuş. Günümüzde ise bu binaların yalnızca kalıntıları bulunuyor. Şimdilerde balıkçı teknelerine ve lüks restoranlara ev sahipliği yapıyor İbrice Limanı.
Buradaki suların derinliği 45 metreye kadar gitmesinden dolayı derin dalış olanağı bulunmaktadır. Savaştan kalma batık gemiler için yuva görevi yaptığından, bölgenin en iyi balık çıkan yeri buradadır. Bu sebeple daha denize adımınızı atar atmaz yanınızdan geçen irili ufaklı bir çok balık türü ve birbirinden farklı deniz canlılarını görebilirsiniz. 
 
Gökçetepe Tabiat Parkı
Saros'da öyle bir yer var ki, tam bir doğa harikası olmasına rağmen biraz içeride kaldığı için henüz keşfedilmemiş, bilinmeyen bir cennet. Özellikle kamping tutkunları için bir çok güzelliği içinde barındırmasına ve İstanbul'a sadece 3,5 saat uzaklıkta olmasına rağmen, kuzeyinde yer alan çam ormanı tarafından adeta bir hazine gibi saklanan keşfedilmemiş saklı bir cennet, Gökçetepe'dir. 

 Yayla

Edirne Keşan'a bağlı, Saros Körfezi kıyısında harika bir kumsalı ve sakin bir tatil köyüdür. 
 
Sultaniçe
 
Trakya'nın sıcakkanlı insanlarının yaşadığı Sultaniçe köyü , doğayla denizi buluşturan şahane atmosferi ile şehrin karmaşasından bunalıp sakin yerler arayanları bambaşka dünyalara sürüklüyor. Edirne'nin Enez ilçesine bağlı bir Pomak köyü olan Sultaniçe, İstanbul çevresinde yaşayanlar için de keyifli bir kaçamak noktası. 
 
Danışment Tabiat Parkı 
 
 
Erikli
 
Akvaryum olarak tanımlanan Saros Körfezi'nde yer alıyor. Buranın özelliği ise kendi kendini temizleyen dünyanın sayılı yerlerinden birisi.