Saros Körfezi

Kuzey ege denizine sınırları olan Saros Körfezi 70 kilometrelik sahil uzunluğu ile bir Trakya denizidir. Saros Körfezi bir akvaryumdur aynı zamanda. Kentleşme ve sanayileşme olmaması nedeniyle kendi kendini temizleyebilen özelliğini korumuştur.

Dünyanın kendi kendini temizleyen üç körfezinden biri olması Saros Körfezini sektöre altın harflerle yazmıştır. Suları yüksek oranda oksijen içeren körfeze doğanın parfümü olan çam ve yörenin kendine has yosun kokuları eşlik eder. Körfezin birçok yerinde ormanla deniz birleşmiştir. Mavi bayraklı sahil kumsalımız Türkiye’nin üç büyük kumsalından biridir.

Kaptan Cousto’ nun ağzına sağlık, yetmişli yıllarda Saros’a gelen ve yaptığı dalışlar sonunda Saros körfezi’ne hayran kalan gezgin denizci Saros için kızıl denizin kuzey versiyonu tanımını yapmıştır. Saros’da yok yok. Dünyanın ilk ve tek su altı müzesi görülmeye değer, çeşit çeşit balık , tertemiz kumsallar, doğa ve bol oksijen , tarih ve kültür, güneşi anlatmaya gerek yok. Kısacası Saros’da tatil enerji veriyor. Sahil boyunca hissedilen köy kokusu Saros’un doğal yapısını anlatıyor. Çünkü her şey organik, sade, natürel ve samimi , yaklaşık 5000 yerli işletmemiz profesyonel düşünce içerisinde amatör ve samimi kalmak istiyor.

Çünkü hizmetimizin de Saros kadar temiz olmasını istiyoruz. İstanbul’a iki saat balkanlara bir saat mesafesi olan 500.000 turiste hizmet edecek potansiyele sahip büyük bir tatil köyünün adıdır Saros Körfezi.